Voda čo nás drží nad vodou.

2. kolo Banskobystrického pohára v plávaní

08.03.2008 00:00

Deväť plaveckých klubov združených v Krajskom plaveckom združení Banská Bystrica sa stretlo 8. marca na druhom kole Banskobystrického pohára, ktoré sa konalo v krytom bazéne v Brezne. Štvorkolové preteky dávajú možnosť súťažiť aj plavcom, ktorí nie sú registrovaní v Slovenskej plaveckej federácii a nedosahujú minimálny vek potrebný na pretekanie. Okrem pätice plavcov, ktorí reprezentujú Plavecký klub v RS pravidelne, štartovalo aj ďalších sedem nových plavcov. Spomínaná pätica v zložení Husár, Babús, Poljaková, Mihály a Šebok získali dohromady dvanásť prvých miest, dve druhé a jedno tretie miesto. Nováčikovia v družstve si však počínali tiež veľmi dobre. Grétka Sallaiová obsadila jedno osemnáste a jedno ôsme miesto v disciplíne 50 metrov prsia. Rebeka Pánisová obsadila jedno jedenáste a jedno devätnáste miesto. Jej brat Tomáš Pánis obsadil pekné druhé miesto v disciplíne 50 metrov znak a tretie miesto v disciplíne 50 metrov voľný spôsob. Filip Albert získal piate miesto v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a Nikolka Sihelská deviate miesto v náročnej kategórii v disciplíne 50 metrov voľný spôsob. Najmladší plavci však tiež ukázali, že v budúcnosti budú veľkou konkurenciou pre starších plavcov. Svedčia o tom aj umiestnenia osemročnej Ley Antalovej, ktorej tesne uniklo miesto na stupienku víťazov v disciplíne 25 metrov voľný spôsob. V disciplíne 25 metrov prsia obsadila pekné piate miesto s časom 38.77. A napokon sedemročný Jakub Husár, ktorý nasleduje stopy svojho staršieho brata Juraja, získal dve druhé miesta v disciplínach 25 metrov voľný spôsob a prsia. Týmito pretekmi sa ukončila jarná časť Banskobystrického pohára. Najbližšie kolo týchto pretekov sa uskutoční v jesennej časti v Krytej plavárni v Rimavskej Sobote.