Voda čo nás drží nad vodou.

4. Medzinárodný Alpský meeting Innsbruck

28.10.2009 12:33

Už po druhý krát boli rimavskosobotskí plavci účastníkmi na 4. Medzinárodnom Alpskom meetingu v Innsbrucku. Hojný počet plaveckých klubov z domáceho Rakúska, Talianska, Nemecka, ako aj zo Slovenska zabezpečil vynikajúcu príležitosť pre zlepšovanie si svojej plaveckej úrovne pre dvoch plavcov z nášho mesta. Len deväťročný Benjamín Babús štartoval v kategórii desaťročných , čo prinieslo určitú nevýhodu, keďže musel plávať s o rok staršími plavcami, ktorí mali neraz veľkú výškovú prevahu. Po nesmelom začiatku v disciplíne 200 metrov voľný spôsob, kde obsadil šieste miesto, prišlo veľké prekvapenie vo forme dvoch strieborných medailí, ktoré získal v disciplínach 200 metrov znak a 100 metrov motýlik. V nasledujúcom dni sa na ňom odzrkadlila únava, keď si vybojoval jedno piate miesto v disciplíne 100 metrov znak a štvrté miesto v disciplíne 200 metrov polohový pretek. V kategórii dievčat reprezentovala naše mesto Hanka Poljaková, ktorá v disciplíne 100 metrov prsia nadviazala na minuloročný úspech, keď získala v tej istej disciplíne striebornú priečku. Tento rok však preukázala lepšiu pripravenosť, a k jednému striebru pribudli dve bronzové medaily v disciplínach 200 metrov prsia a 100 metrov voľný spôsob. Vo štvrtej disciplíne 100 metrov znak obsadila štrnáste miesto. Smutnejšou správou však je, že do Innsbrucku mal cestovať aj tretí rimavskosobotskí plavec, Juraj Husár, ktorý na poslednú chvíľu musel zo zdravotných dôvodov preteky vynechať.

Tohtoročný plavecký meeting môžeme teda z časti hodnotiť pozitívne, keďže z deviatych štartov, ktoré absolvovali naši plavci, až päť krát stáli na stupni víťazov. Úspechy však nie sú len výsledkom snahy plavcov, ale takisto zásluhou ľudí, ktorí sa podieľajú na rozvoji tohto športu v meste a umožňujú športovým talentom navštevovať aj takéto veľké podujatia. Touto cestou by som sa teda chcel poďakovať pani Husárovej za pomoc.