Voda čo nás drží nad vodou.

Hlavná cena do Rimavskej Soboty!

19.06.2008 11:12

Púchovský plavecký klub ALVA organizoval už tradične 8. ročník detských plaveckých pretekov „Memoriál Pavla Vajdu“. Preteky sú organizované najmä pre najmenších plavcov, ktorí nemajú ešte možnosť súťažne plávať. Z tohto dôvodu o kvalitnú konkurenciu nebola núdza, keďže v púchovskej plavárni sa stretlo 340 plavcov zo Slovenska, Čiech a USA. Naša klasická zostava plavcov- Poljaková, Šebok, Mihály, Babús sa snažila podať maximálne výkony, no napokon na stupeň víťazov to dotiahla len Hanka Poljaková, ktorá v disciplíne 50 metrov prsia obsadila druhú priečku a Benjamín Babús, ktorý získal bronz v disciplíne 50 metrov motýlik. Na plavcoch sa tentokrát v značnej miere prejavila únava z tohto súťažného obdobia. Plavecký klub ďalej reprezentovala Grétka Sallaiová, ktorá obsadila 24. a26. miesto a Szomolai Bálint s jedným 8. miestom a jedným 9. miestom. Na preteky nenastúpil zranený Juraj Husár, no toho v plnej miere nahradil mladší brat Jakub. Ten medzi najmenšími plavcami získal jedno štvrté miesto v disciplíne 25 metrov znak a dve prvé miesta v disciplínach 25 metrov prsia a voľný spôsob. Svojimi dosiahnutými časmi sa mu podarilo získať hlavnú cenu pretekov. Jeho víťazný čas po sčítaní všetkých troch disciplín činil 1:16.61.
  Plavcov teraz čaká mierny oddych, keďže je pred nimi mesačné prechodné obdobie zamerané najmä na regeneráciu a nazbieranie nových síl.

Rimavskosobotskí plavci s reprezentantom SR Ľubošom Križkom.