Voda čo nás drží nad vodou.

Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní

12.01.2009 10:54

Záverom kalendárneho roka absolvovali rimavskosobotskí plavci sériu Majstrovstiev Slovenskej republiky kategórie „C“ a kategórie „B“. Mesto Prešov bolo organizátorom Majstrovstiev Slovenskej republiky najmladších plavcov, kde naše mesto zastupovali traja plavci. Najviac sa darilo Benjamínovi Babúsovi, ktorý získal až štyri tituly Majstra Slovenskej republiky v disciplínach 200 metrov polohové preteky, 400 metrov voľný spôsob, 50 metrov motýlik a 200 metrov znak. V disciplínach 100 metrov voľný spôsob a 100 metrov polohový pretek mu sily vystačili na krásne druhé miesto. O rok starší Juraj Husár štartoval taktiež v šiestich disciplínach, kde najlepšie výsledky dosiahol v prsiarskej dvestovke a päťdesiatke. V disciplíne 50 metrov prsia obsadil druhé miesto a v disciplíne 200 metrov prsia tretie miesto. V prsiarskej stovke obsadil štvrté miesto, v kraulových disciplínach získal piate miesta. Je však nutné pripomenúť, že táto kategória je natoľko silná, že poráža aj o dva roky starších plavcov. V kategórii žiačok nastúpila Grétka Sallaiová, ktorá si už začína zvykať na súťažné tempo. V disciplíne 50 metrov prsia obsadila pekné ôsme miesto, o dva miesta sa posunula v prsiarskej stovke. Premiéru absolvovala v disciplíne 50 znak, kde dokázala zaplávať dvanásty najlepší čas. Kategória mladších žiakov („C“) sa zúčastnila na Majstrovstvách v Nových Zámkoch, kde sme mali len jednu zástupkyňu. Naša najúspešnejšia plavkyňa Hanka Poljaková štartovala v štyroch plaveckých disciplínach, z toho až v dvoch disciplínach sa kvalifikovala s druhým najlepším časom. Tieto papierové predpoklady sa však aj napokon naplnili, a v disciplínach 200 metrov prsia a 100 metrov prsia získala strieborné priečky. V kraulových disciplínach to mala trochu náročnejšie, v kraulovej päťdesiatke obsadila ôsme miesto a v stovke dvanáste miesto.
  Tieto podujatia boli vyvrcholením celoročného úsilia, čo sa napokon odzrkadlilo aj vo výsledkoch, nakoľko také množstvo umiestnení Plavecký klub Rimavská Sobota ešte nikdy nezískal.