Voda čo nás drží nad vodou.

O pohár mesta Handlová

20.05.2008 14:52

V dňoch 17.- 18. mája sa v Handlovej konali neoficiálne Majstrovstvá Slovenska v plávaní deväť a desať ročných plavcov. Pretekov sa zúčastnili kluby z celého Slovenska, ako aj Plavecký klub Rimavská Sobota v zastúpení Babús, Husár, Szomolai. Veľké prekvapenie nám pripravil Benjamín Babús, v ktorého výkonoch sa odzrkadlila dlhodobá, intenzívna príprava. Absolvoval šesť disciplín, (50-100 metrov voľný spôsob, 50- 100 metrov motýlik, 50 metrov znak a 100 metrov polohový pretek), v ktorých nedal svojím súperom žiadnu šancu a vo všetkých zvíťazil. Stal sa jedným z najúspešnejších plavcov tohto podujatia. O niečo ťažšiu kategóriu mal Juraj Husár, ktorý natrafil na niekoľko silných súperov, ktorí ho sprevádzali celým podujatím. V disciplínach 50 metrov voľný spôsob, 100 metrov prsia a 200 metrov voľný spôsob mu sily vystačili na štvrtú priečku, v disciplíne 50 metrov prsia získal piate miesto a v „ kraulovej stovke“ siedme miesto. S najmenšími skúsenosťami reprezentoval náš klub Szomolai Bálint, ktorý v celoslovenskej konkurencii obsadil veľmi pekné siedme a deviate miesto. Potvrdil tým, že s ním môžeme počítať na ďalších plaveckých podujatiach.

O dva týždne sa rimavskosobotskí plavci zúčastnia Memoriálu Pavla Vajdu v Púchove, ktorý je určený najmä pre našich najmenších plavcov.

Súbor s výsledkami : Opohár mesta Handlová.htm