Voda čo nás drží nad vodou.

Rimavskosobotskí plavci v Maďarsku

07.05.2008 08:28

V novootvorenom krytom bazéne v Ózde sa minulý víkend konala Veľká cena mesta Ózd. Podujatia sa zúčastnilo 150 detí z 13 plaveckých oddielov z Maďarska. Primátor mesta po sľube, ktorý dal občanom , zahájil súťaž preplávaním (v obleku!) jednej vzdialenosti v novučkom bazéne. V takejto uvoľnenej atmosfére sa darilo aj naším plavcom. Najlepšie umiestnenia dosiahla Hanka Poljaková, ktorá získala druhé miesto v disciplíne 100 metrov voľný spôsob a prvé miesto v disciplíne 100 metrov prsia. Svojim časom si vybojovala nielen vzácne prvenstvo, ale aj pohár za najlepší plavecký výkon podujatia. Benjamín Babús získal tri strieborné medaily v disciplínach 100 metrov znak, 100 metrov voľný spôsob a 50 metrov motýlik. Samuel Šebok obsadil pekné prvé miesto v disciplíne 100 metrov prsia, no v disciplíne 100 metrov voľný spôsob mu sily vystačili len na štvrté miesto. Máté Mihály vo svojej osobnej disciplíne 100 metrov znak obsadil bronzovú priečku, v disciplíne 100 metrov voľný spôsob šieste miesto. Staššáková Lucka získala šieste a siedme miesto v disciplínach 100 metrov voľný spôsob a 100 metrov prsia. Szomolai Bálint v disciplíne 100 metrov prsia obsadil šieste miesto, Sallaiová Grétka v tej istej disciplíne 13. miesto a napokon Rebekka Pánisová získala 14. miesto. Všetci zúčastnení plavci budú mať možnosť zmerať si svoje sily ešte raz, nakoľko v jesennej časti nás maďarskí plavci navštívia v Rimavskej Sobote