Voda čo nás drží nad vodou.

Štiavnický kahanec

22.10.2009 11:38

Baníckou hymnou otvorili minulú sobotu v Banskej Štiavnici 28. ročník plaveckých pretekov „Štiavnický kahanec“. Navzájom si zmeralo sily až 22 plaveckých klubov z celého Slovenska, ako aj kluby z Opavy a Ostravy.

Oproti predchádzajúcemu ročníku sa našim plavcom darilo niekoľkonásobne lepšie. V kategórii „C“, t.j. medzi najmladšími plavcami si veľmi dobre počínali Benjamín Babús, ktorý v disciplíne 100 metrov motýlik obsadil krásne prvé miesto a v disciplíne 100 metrov polohový pretek druhé miesto, Juraj Husár s druhými miestami v disciplínach 50 metrov voľný spôsob a 100 metrov prsia, ale aj Grétka Sallaiová s jedným trinástym miestom a jedným šiestym miestom v disciplíne 100 metrov prsia. Medzi mladšími žiakmi, inak v najhustejšie obsadenej kategórii, získala pekné druhé miesto Hanka Poljaková , ktorá si okrem striebra odniesla aj bronz v disciplíne 50 metrov voľný spôsob. Lucka Staššáková štartovala v rovnakých disciplínach ako Hanka, no veľmi kvalitná konkurencia ju odsunula na deviate a trináste miesto. Máté Mihály si v tejto sezóne prvý krát zlepšil svoje minulosezónne limity, no v disciplínach 100 metrov prsia a 50 metrov znak tesne prišiel o medailové umiestnenia. V disciplíne 100 metrov prsia štartoval po prvý krát, a skončil na peknom šiestom mieste. Kategóriu starších žiakov zastupoval len Samo Šebok, ktorý si vyplával striebornú medailu v disciplíne 100 metrov prsia. V znakárskej päťdesiatke skončil na piatom mieste.