Voda čo nás drží nad vodou.

Veľká cena mesta Púchov 2008

15.10.2008 22:28

Jedenásteho októbra sa v Púchove konala Veľká cena mesta v plávaní. Zúčastnilo sa na nej 28 plaveckých klubov a oddielov z celého Slovenska, medzi ktorými nechýbal ani rimavskosobotský plavecký klub. Podujatie bolo veľmi kvalitne obsadené, nechýbal ani slovenský olympionik Ľuboš Križko. Spomedzi siedmych našich plavcov sa najviac darilo Benjamínovi Babúsovi, ktorý štartoval vo veľmi namáhavých disciplínach. V najťažšej disciplíne 200 metrov polohový pretek získal veľmi cenné prvenstvo. V disciplínach 200 metrov znak, 200 metrov voľný spôsob a 100 metrov znak získal strieborné priečky. Hanka Poljaková štartovala v piatich disciplínach, najlepšie jej však vyšla prsiarska päťdesiatka, kde získala striebornú medailu. V prsiarskej stovke obsadila tretie miesto, vo zvyšných disciplínach získala jedno piate, jedno siedme a jedno deviate miesto. Juraj Husár začal súťaž ako smoliar, po tom, čo ho hlavný rozhodca diskvalifikoval v disciplíne 100 metrov prsia pre pohyb na štarte. Všetko sa však zmenilo po prsiarskej päťdesiatke, kde si vybojoval krásne prvenstvo s časom 44.39 sek. Všetci traja plavci sa v tomto čase nachádzajú v aktívnejšej príprave na medzinárodný Alpský míting v Innsbrucku, na ktorom sa zúčastnia nasledujúci víkend.

Grétka Sallaiová, Lucka Staššáková, Samo Šebok a Máté Mihály reprezentovali náš klub taktiež veľmi dobre, no športové šťastie tento krát nestálo na ich strane a zo súťaže odišli bez medailového umiestnenia.