Voda čo nás drží nad vodou.

Začala nová súťažná sezóna.

08.09.2009 10:24

Rimavskosobotskí plavci začali novú súťažnú sezónu plaveckými pretekmi v Štúrove.“Štúrovské stovky“ sa plávajú v otvorenom 50 metrovom bazéne, čo značne ovplyvnilo priebeh podujatia. Daždivé počasie sa podpísalo na výkonnosti plavcov, keďže teplota klesla na 17 ˚C. Dvanásťčlenná rimavskosobotská výprava sa rozhodla absolvovať len polovicu disciplín. Výborné výkony potvrdila trojica plavcov Benjamin Babús, Juraj Husár a Hanka Poljaková. Benjamin získal dve zlatá, Juraj dve striebra a dva bronzy a Hanka jeden bronz. Jeden z najmladších plavcov z výpravy, Jakub Husár obsadil jedno druhé a jedno prvé miesto. Súťaž bola akýmsi kontrolným pretekom, keďže plavci mali pred začiatkom sezóny voľno. Tento rok však netradične krátke, nakoľko v strede júla absolvovali štart na Svetovom športovom festivale vo Viedni. Sedem plavcov ( Poljaková, Staššáková, Repková, Babús, Husár, Mihály a Šebok) malo možnosť zmerať si svoje sily s plavcami z USA, Holandska, Nemecka a mnoho ďalších štátov. Najlepšie obstál Juraj Husár, ktorý v disciplíne 200 metrov prsia obsadil prvé miesto, druhé miesto získal v disciplíne 100 metrov prsia. Benjamin Babús s dvojročným hendikepom získal tretie miesto v disciplíne 50 metrov znak. Do ocenenej trojice sa pridala aj Hanka Poljaková, ktorá taktiež v disciplíne 200 metrov prsia získala 3. miesto. Plavci mali možnosť plávať aj zmiešanú štafetu 8 x 50 metrov voľný spôsob, kde štvoricu Mihály, Poljaková, Husár a Babús doplnila štvorica z USA. V kategórii „open“ získali pekné 17. miesto. Na začiatku druhej časti súťažnej sezóny neostáva nič iné, len dúfať, že druhá polovica roka bude taká úspešná, ako tá prvá. V prvej polovici absolvovali rimavskosobotskí plavci 539 štartov, z toho až 227 štartov bolo ocenených medailovými umiestneniami. 102 zlatých medailí, 64 strieborných a 61 bronzových medailí je neklamný dôkaz o dobrej pripravenosti našich plavcov.