Voda čo nás drží nad vodou.

Žinčicový míting

28.04.2008 09:55

Plavecký klub v Rim. Sobote zúčastnil na Veľkej cene Dolného Kubína s názvom Žinčicový míting. Medzinárodného podujatia sa zúčastnilo 32 plaveckých oddielov zo Slovenska, Poľska a Čiech. S takmer šesťsto pretekármi si zmerali sily piati plavci z Rim. Soboty. Po dlhšej súťažnej prestávke sa naši plavci rozbiehali trochu pomalšie. Juraj Husár získal dve prvé priečky v prsiarskych disciplínach a jedno tretie miesto v disciplíne 50 metrov voľný spôsob. V dvoch ďalších disciplínach získal jedno štvrté a jedno siedme miesto. Na zlatú medailu mu však stačili slabšie časy ako je jeho osobné maximum. Hanka Poljaková získala dve tretie miesta v disciplínach 50 metrov voľný spôsob a 200 metrov prsia. V disciplíne 100 metrov jej len tesne unikla bronzová priečka. Najmladší plavec Benjamín Babús obsadil dve bronzové priečky v disciplínach 200 metrov voľný spôsob a 100 metrov motýlik. Bronz mu unikol v disciplíne 100 metrov polohové preteky. V ďalších dvoch disciplínach obsadil jedno piate a jedno šieste miesto. Nováčik medzi našimi plavcami Bálint Szomolai štartoval na podujatí len v disciplíne 50 metrov prsia, kde obsadil šieste miesto. Rovnako ako Babús a Szomolai bojoval s vekovou nevýhodou (vo svojej kategórii sú tento rok mladší) aj Samuel Šebők. Najlepšie umiestnenie dosiahol v disciplíne 200 metrov prsia, kde obsadil ôsme miesto. V ďalších troch disciplínach získal 13., 14. a 25. miesto. Našich plavcov čakajú tri náročné víkendy, počas ktorých sa zúčastnia na dvoch medzinárodných a jednej majstrovskej súťaži. Preto im držíme palce.